BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP vezette az emelkedést

2012. május 22. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nap eleji kisebb megingástól eltekintve végig pluszban volt a magyar tőzsde hétfőn, kihasználva a jó nemzetközi hangulatot. A nyitást követően még rövid ideig mínuszban is megforduló BUX végül 0,7 százalékkal, 16 599 pontra emelkedett tegnap. A viszonylag szerényebb teljesítmény a Magyar Telekom-részvény nagy esésének tudható be. Úgy látszik, a telekomadó kedvezőtlen hatását még mindig árazzák a befektetők, így a papír további 2,6 százalékkal gyengülve, 417 forinton zárta a kereskedést. Ezzel szemben az OTP részvénye a nap eleji bizonytalanságot követően 2,7 százalékkal, 3520 forintra drágult. Az egyetlen aggasztó jel talán csak az lehetett a bankpapírral kapcsolatban, hogy a forgalom nagyon alacsony volt, alig haladta meg a 3 milliárd forintot. Jól szerepelt a Mol is, az olajrészvény árfolyama 1,7 százalékkal, 15 980 forintra emelkedett. A Richter viszont nem tudta kihasználni a jó hangulatot, a gyógyszergyártó részvényének árfolyama 0,3 százalékkal, 36 500 forintra esett. Nem igazán reagált a gyorsjelentésre az FHB árfolyama, a bankrészvény ugyanis 504 forinton stagnált. A CIG Pannónia annál inkább, a várakozásoknál nagyobb veszteség hírére napközben a kereskedést is fel kellett függeszteni 10 százalék feletti zuhanás miatt. Végül 8,6 százalékkal, 310 forintra esett a részvény árfolyama.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet