BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízmilliárd lehet a Telekom részéről az új adó

Az új távközlési adó 2012-ben megközelítőleg 10 milliárd forinttal terheli meg a Magyar Telekomot − jelentette be a cég az új törvény elfogadását követően. Az adó mértéke vezetékes és mobil hangszolgáltatás esetében 2 forint percenként, valamint 2 forint sms-enként és mms-enként.

2012. május 21. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az új távközlési adó 2012-ben megközelítőleg 10 milliárd forinttal terheli meg a Magyar Telekomot − jelentette be a cég az új törvény elfogadását követően. Az adó mértéke vezetékes és mobil hangszolgáltatás esetében 2 forint percenként, valamint 2 forint sms-enként és mms-enként. Az adó összegét magánszemély előfizető előfizetéséhez tartozó hívószámok esetében hívószámonként havi 700 forintban, míg az egyéb hívószámok esetében hívószámonként havi 2500 forintban maximálták. A Telekom a törvényszöveg alapján elvégzett előzetes becslése szerint várhatóan a 2012. július−decemberi időszak után fizet majd 10 milliárd forint adót. Ugyanakkor az üzleti és pénzügyi teljesítményére gyakorolt hatását még mérlegelik, így fenntartják korábbi, 4−6 százalékos működéshez kapcsolódó EBITDA-csökkenésre vonatkozó jóslatukat, amit az új távközlési adó és az egyéb rendkívüli tételek nélkül értenek. Az új távközlési adótörvény alapján fizetendő, hozzávetőleg 10 milliárd forint teher mellett 2012 végéig hatályban marad a 2010-ben bevezetett, távközlési szektort terhelő különadó is, amelynek alapján várhatóan 2012-ben 24 milliárd forint különadó-kifizetés terheli a Magyar Telekomot.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet