Nem Ivo Sanader volt horvát miniszterelnöknek, hanem az ellene folyó korrupciós per koronatanújának szánták, és nem is a Moltól származik az az ötmillió euró, amely a horvát ügyészség szerint az INA menedzsmentjogainak megszerzését szolgálta volna − mondta a Sanader elleni perben a védelem tanújaként csütörtökön Zágrábban Fazekas Imre, a ciprusi Hangarn Oil Products igazgatója.
Fazekas szerint a koronatanúként szereplő Robert Jezic − egykor Sanader barátja − vallomásával szemben az ötmillió eurót nem azért utalta Jezic svájci Xenoplast nevű cégének bankszámlájára, hogy az a volt miniszterelnöké legyen. A pénz nem is a Moltól származott, hanem a Fazekas és orosz olajmágnás üzlettársa, Mihail Gucerijev tulajdonában lévő Hangarn Oil Products és Ceroma Holding nevű ciprusi cégektől. Az átutalt összeg a Jezic kezében lévő Dioki Holding Krk-szigeti földterületének remélt megvásárlására, illetve arra szolgált, hogy a horvát üzletember politikai kapcsolatait kihasználva üzleti lehetőségekhez jussanak.
A tanú azt is felidézte, hogy közölte Jeziccsel: a pénzből politikusoknak nem fizethet, mert az törvénytelen lenne. A tanú azt is elmondta, hogy a Rusznyefty nevében a Xenoplasttal kötött szerződést végül felbontották, mert az elvárásaik nem teljesültek. A pénzt azonban már hiába kérték vissza az addigra előzetes letartóztatásba került Jezictől, aki arra hivatkozott, hogy a cége már nem is létezik, beolvadt a Diokiba. Az ügyész szerint mindez hazugság.
