BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még mindig megy ki a tőke az alapokból

2012. május 18. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A befektetési alapok összvagyona 41,31 milliárd forinttal − 1,3 százalékkal − csökkent áprilisban a márciusi 1,1 százalékos mérséklődés után − közölte a Napi Gazdasággal a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (Bamosz). Április végén a Bamosz-tagok összesen 3117 milliárd forintot kezeltek befektetési alapokban. A kötvényalapok, az abszolút hozamú alapok és a tőkevédett alapok kivételével minden kategóriában csökkent a nettó eszközérték. A zárt körű alapoknál is folytatódott az előző hónapokra jellemző pénzkivonás, bár már zsugorodott a nagysága. A pénzpiaci alapokból 16,7 milliárd forint áramlott ki, amit a pozitív hozamok sem tudtak ellensúlyozni, így 0,86 százalékkal csökkent ezen alapok összvagyona, ami a hónap végén 1220 milliárd forint volt. Az elmúlt hónaptól eltérően áprilisban az eurós és dolláros pénzpiaci alapoknál is az eladók kerültek túlsúlyba. A kötvényalapok vagyona összességében 2,14 százalékkal gyarapodott, amit szinte csak a hozamok okoztak, mivel tőkebeáramlás gyakorlatilag nem történt. Kötvényalapokban 327 milliárd forint volt a hónap végén. A pozitív kivételek közé tartoztak áprilisban a tőkevédett alapok is, ezeknél a tőkebeáramlás 4,4 milliárd forintot tett ki, a teljes vagyongyarapodás pedig 1,3 százalékos volt, így vagyonuk a hónap végén meghaladta a 430 milliárd forintot. A tőzsde esésével párhuzamosan a részvényalapoknál is az eladók voltak többen. A visszaváltások meghaladták az ötmilliárd forintot, ami összességében négyszázalékos csökkenést eredményezett a részvényalapok vagyonában, ami a hónap végén 259 milliárd forint volt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet