BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átrendeződhet a guruknál a tech-szektor

2012. május 17. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Warren Buffett (képünkön) cége, a Berkshire 10 millió darab General Motors-részvényt és 1,6 millió Viacom-papírt vásárolt az első negyedévben. Emellett a Wal-Martban, a Bank of New York Mellonban és a Wells Fargóban is növelte részesedését − közölte a CNBC a friss hedge fund-statisztikákra hivatkozva. Az első negyedévben a legnagyobb hedge fundok növelték kockázati kitettségüket. Elsősorban a bankszektor részvényeit vették, míg a tech-szektorban nem voltak aktívak. A Soros György nevével fémjelzett alap ugyanakkor például aranyat is vásárolt, amiről nemrégiben azt nyilatkozta a guru, hogy nem túl jó befektetés már. Bár az első negyedévben szinte minden nevesebb befektető növelte az amerikai részvénypiaci kitettségét, a hangulat március végére megfordult és azóta jelentősen romlott, így a hedge fundok negyedév végi pozíciói is feltételezhetően védekezőbbé váltak.

Az egyik legérdekesebb momentum, hogy a statisztikák szerint a technológiai papírokat inkább eladták a hedge fundok. David Einhorn a Yahoo-részvényeitől szabadult meg, és felére csökkentette Microsoft- és Research in Motion-papírjainak a számát is. Warren Buffett az Intel-, Soros György a Google-részvényeit adta el. Ennek oka az is lehet, hogy szépen lassan helyet csináltak a Facebook-részvényeknek a tech-szektoron belül, hiszen az idei év legnagyobb jegyzéséből valószínűleg nem akartak kimaradni.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet