BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új vezetéket vizsgál a Mol

2012. május 15. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol vizsgálja a brit British Petroleum (BP) tervezte, South-East Europe Pipeline (SEEP) nevű nemzetközi gázvezetékhez való csatlakozás lehetőségét − tudta meg a Népszabadság, és a BP-nél a lap információját meg is erősítették. A két cég közös munkacsoportokban tekinti át a magyar szakasz megvalósításának lehetőségeit. Szakértők a csupán egy éve kiszivárgott SEEP-tervet tartják a Nabucco gázvezeték egyik legéletképesebb versenytársának. Toby Odone, a BP sajtófőnöke elmondta: a SEEP a tervek szerint évi tízmilliárd köbméter gázt szállítana a török−bolgár határtól Bulgária, Románia és Magyarország irányába, amihez meglévő és új építésű vezetékeket is igénybe vennének. Közölte azt is: Romániában új beruházásokra lesz szükség, Magyarországon pedig a Mol vezetéküzemeltető cégével, az FGSZ-szel vizsgálják annak lehetőségét, miként lehet a gázt más közép- és dél-európai államok felé a meglévő rendszeren továbbítani.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet