BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Matolcsy rontotta el a hangulatot

2012. május 10. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nemzetközi hangulat nem nyugodott meg szerdára, ráadásul a magyar kormány új energetikai adóötlete kicsit megkavarta a magyar piacot, így nem kerülhette el a BUX a nagy esést. A pesti index további 1,7 százalékot veszített az értékéből szerdán, az esést elsősorban az új adókkal sújtott társaságok vezették. A vezető index értéke 17 223 pontra csökkent, ami jó 200 ponttal magasabb volt a napi minimumnál. Az esést délután a Mol részvénye vezette. A befektetők ugyanis megijedtek a 30 százalékos társasági adókulcstól, és nagyon hirtelen, 16 800 forintról 15 940 forintig lökték az árfolyamot, ami több mint 4 százalékos mínuszt jelentett az előző naphoz képest. Miután kiderült, hogy összességében nem is jár olyan rosszul, gyorsan elkezdett visszakapaszkodni az árfolyam. Zárásra végül 2 százalék lett a mínusz, ami részvényenként 16 500 forintot jelentett, elég jelentős, 3,7 milliárd forintos forgalom mellett, ami nagyjából megegyezett az OTP értékével. A bankrészvény esetében is volt egy kis pánik, hiszen a pluszban lévő árfolyamot gyorsan mínuszba lökték, végül azonban 0,3 százalékos mínusszal, 3638 forintra esett csak vissza az árfolyama. Nem járt ilyen jól a Magyar Telekom részvénye, amely pedig a már korábban megjelent hírekkel megegyező adót kap a nyakába. Ennek ellenére és a csütörtökön megjelenő gyorsjelentés előtt 3,3 százalékkal, 466 forintra lökték le az árfolyamát. Szintén jelentősebbet esett a Richter, amely szintén csütörtök hajnalban publikálja gyorsjelentését. A gyógyszergyártó 2,2 százalékkal, 36 105 forintra esett vissza. A másik gyógyszergyártó, az Egis 2,1 százalékot csúszott vissza, így 14 200 forinton fejezte be a kereskedést. Az FHB 1,1 százalékkal csökkent, ami 536 forintos utolsó kötésértéket jelentett.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet