Görögország ismét pánikot okozott a világ tőkepiacain és ez ezúttal jelentősen érződött Budapesten is. Mégsem érvényes a korábban kötött megállapodás a görögök részéről − kormányalakítással próbálkozó görög politikus ezen mondata indította el a lavinát a pénz- és a tőkepiacokon kedden. A dollár jelentősen erősödött, a tőzsdeindexek zuhanásba kezdtek, és még az arany is négy hónapos mélypontra zuhant a hírt követően. Mindez nem hagyta érintetlenül a magyar részvénypiacot sem, pedig a BUX a nap elején még pluszban is volt. A napi maximumot jelentő 17 784 pontról folyamatosan gyengülni kezdett az index, sőt, még az utolsó pillanatban is löktek egyet rajta, így a 17 523 pontos záróára a napi mélypontot jelentette. Egy nap alatt 1,4 százalékot veszített értékéből az index. A vezető részvények közül a legerőteljesebben a Magyar Telekom esett, annak ellenére, hogy a nap elején ez a részvény tudott jelentősebb pluszba lendülni. Napközben viszont az a hír, hogy már szerdán dönthet a kormány az új telekomadóról, gyorsan a mélybe taszította az árfolyamot. Így a 499 forintos napi maximumáról 3,5 százalékot esett a részvényárfolyam. A záróár ugyanis 482 forint lett, ami napi mélypontot és az előző napi záróárhoz képest 2 százalékos esést jelentett. Az OTP ugyanakkor 1,6 százalékkal, 3648 forintra esett, a záróár 8 forinttal a napi minimum felett volt, ráadásul a forgalom sem volt túl magas az esésben, csupán 3 milliárd forint. A Richter értéke is csökkent 1,5 százalékkal, ez a gyógyszergyártó esetében 36 900 forintos utolsó értéket takart. A Mol ugyanakkor csak 0,9 százalékkal került lejjebb, így 16 845 forinton, szintén napi legkisebb értékén fejezte be a kereskedést. Az Egis 0,5 százalékkal, 14 500 forintra esett, míg az FHB árfolyama 3,2 százalékkal, 542 forintra zuhant.
