BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már nyereséges az OTP szlovák leánya

2012. május 8. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OTP Banka Slovensko 900 ezer euró adózott eredménnyel zárta 2012 első negyedévét − közölte hétfőn a pénzintézet. Az eredmények javulásához a nettó kamatbevételek 0,4 százalékos emelkedése és a nettó jutalékbevétel 7,4 százalékos növekedése járult hozzá − közölte Rastislav Matejsko, a bank igazgatótanácsának tagja. 2012 első negyedében 5,2 százalékkal (32 millió euróval) növekedtek a lakossági betétek, míg a lakossági hitelek kihelyezése 14,6 százalékos növekedést ért el a múlt év első negyedéhez képest. Csányi Sándor, az OTP-csoport elnök-vezérigazgatója a bank éves közgyűlésén elmondta, Szlovákiában tavaly még csak mérséklődött a veszteség, de az idén már nyereséget vár ettől a leánytól az év egészére is. Romániában tavaly vált nyereségessé a  leányvállalat, és továbbra is vizsgálják a növekedési lehetőségeket; ez lehet egy bank felvásárlása is. A legnagyobb gond Szerbia, ahol a túl kis méret okozza a problémákat, itt tehát csak jövőre várnak nyereséget, amit valószínűleg a fogyasztási hitelezés bevezetésével akarnak elérni.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet