Hiába kezdett pluszban a magyar tőzsde, a nap végére a mínuszban nyitó amerikai indexek hatására veszteséggel zárta a hetet. A BÉT-en a vezető részvények közül a Magyar Telekom esett a legtöbbet. A részvény árfolyama 8,8 százalékkal, azaz 47 forinttal, 490 forintra csökkent. Ez azonban nagyon jó teljesítmény volt, hiszen a részvény pénteken forgott először az 50 forintos papíronkénti osztalék nélkül. A részvényeseknek azonban csak nettó 42 forint marad meg az osztalékból, így egyelőre nem járt jól az, aki megtartotta a papírját. Ugyanakkor a BUX-ot nem ez a részvény húzta le, hiszen az index számításánál figyelembe veszik az osztalék kifizetését is.
A nehezék a Mol részvénye volt, amely vélhetően az olaj árának több mint 4 százalékos zuhanását tudta le pénteken. A profitjának nagy részét az olajkitermelésen elérő Mol árfolyama ugyanis több mint 3 százalékkal, 17 100 forintra csökkent, ráadásul a záró szakasz felkötéséből kimaradt, így csupán 70 forinttal zárt napi minimuma fölött.
A nap végi felhúzás elsősorban a Richternek volt köszönhető. A gyógyszerrészvényt ugyanis az utolsó percekben tépték meg, így végül napi maximumán, 37 200 forinton zárt, ami 1,2 százalékos pluszt jelentett. Érdekes módon azonban az OTP még ennél is többet emelkedett. A bankrészvény 2,1 százalékkal, 3755 forintra erősödött, közepesnek mondható, 6,3 milliárd forintos forgalom mellett. A BUX így összességében csak 0,2 százalékkal került lejjebb, ami 17 840 pontos záróértéket jelentett. A kisebb részvények közül az FHB viszont 1,4 százalékkal, 560 forintra gyengült, és az Egis sem tudott a nagyobbik szektortárshoz csatlakozni, a 14 700 forintos árfolyam ugyanis 1 százalékos csökkenést jelentett. A szintén osztalékszelvény-vágáson átesett Állami Nyomda 5,2 százalékkal, 514 forintra korrigált.
