BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

További dollárerősödést vár a Saxo

2012. május 4. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nyár közepére az euró akár 1,25 dollár alá is gyengülhet − véli elemzésében Steen Jakobsen, a dán Saxo Bank vezető közgazdásza. Az első negyedévben a devizapiacon két tényezőnek volt meghatározó hatása, az egyik a kockázati étvágy fokozatos és kitartó erősödése, a másik pedig a kamatvárakozások kifejezett emelkedése. A következő negyedévben azonban eldől, mennyire lesz sikertörténet az elmúlt időszak fellendülése − teszi hozzá Jakobsen, aki nem nagyon hisz ebben. A Saxo bank a második negyedévben ugyanis az euró gyengülését várja, így semlegesről negatívra változtatta ajánlását. A dollárral szemben az uniós deviza így az 1,25-ös szint felé mozdul, illetve a negyedév végére még ennél is alacsonyabb szintre gyengülhet − áll az elemzésben. A japán jen komoly veszteséget szenvedett el az első negyedévben, ami folytatódhat az áprilistól júniusig tartó időszakban is. Hosszabb távon a romló kereskedelmi feltételek és a nulla közeli kötvényhozamok segíthetnek és a japán jegybank erőteljes nyomására a jen árfolyama is mérséklődhet. A svájci frankkal kapcsolatban abban biztosak, hogy a jegybank újabb lépésre szánja el magát, a kérdés csupán az, hogy mikor.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet