Délelőtt még nagyon optimistán nyitott a magyar részvénypiac, ez azonban megváltozott a nap végére. A kétnapos szünet miatt az európai tőzsdéket lekörözve kezdett a BUX, a befektetők ugyanis vélhetően igyekeztek behozni a lemaradást. Mivel azonban a nemzetközi börzéken egyre olvadt az optimizmus, ez szép lassan megmutatkozott a magyar tőzsdén is. A BUX ugyanis egész nap lefelé csorgott, így a délelőtt elért 18 546 pontos maximumánál jóval lejjebb, 18 025 ponton zárt. Ez egyben a záró szakasz lekötését figyelembe véve a napi minimumot is jelentette, az index így 1,2 százalékot esett.
A vezető részvények közül érdekes módon az OTP tudta a legjobban tartani magát. A rossz hangulatban általában az esés élén járó részvény szerdán csak 0,2 százalékkal, 3801 forintra gyengült, 7 milliárd forintot el nem érő forgalom mellett.
Tovább szenved viszont a Richter, a gyógyszergyártó árfolyama ugyanis 2,6 százalékkal, 36 520 forintra csökkent, jórészt pont a záró szakasz lekötésének betudhatóan. Az esést azonban nem lehet a gyógyszerszektor szenvedéseire fogni, hiszen az Egis árfolyama 1,4 százalékkal, 14 700 forintra emelkedett.
A blue chipek közül a Magyar Telekom részvénye esett még 2 százalékot. Ez a papír is napi mélypontján zárt, miután szintén az utolsó percekben nyomták le árfolyamát, amely 535 forint lett az utolsó kötésben. A Mol 1,1 százalékkal esett, 17 700 forintra, napközben azonban még 18 400 forintot is adtak az olajrészvényért.
A kisebb papírok közül az elmúlt időszakban sokat eső E-Star 6,3 százalékkal emelkedett, ami 2460 forintot jelentett a zárásra. A trenddel ellentétben a nap végén rántották pluszba a CIG részvényét is, amely így 1,7 százalékkal, 427 forintra drágult.
