Nagyon jó napja volt a magyar részvénypiacnak, miután nagyot fordultak az IMF-tárgyalással kapcsolatos álláspontok. A forinttal párhuzamosan a részvénypiacon is nagy rallyt eredményezett a közelgő tárgyalások híre, annak ellenére, hogy pontos időpont még nincs. Azonban vélhetően a pánikszerű shortzárásoknak köszönhetően több mint 4 százalékkal, 18 223 pontra emelkedett a BUX értéke. A vezető részvények közül az OTP emelkedett a legtöbbet, ráadásul jelentősen megugró forgalom mellett. A bankrészvénnyel ugyanis több mint 20 milliárd forint értékben kereskedtek. A záróár 3810 forint lett, ami 6,7 százalékkal magasabb a keddi záró árfolyamnál. Nagyon jól szerepelt a Mol részvénye is. Az olajpapír árfolyama 5,8 százalékkal, 17 990 forintra emelkedett. A Mol forgalma is nőtt ugyan, de 2,6 milliárd forintos összértéke jóval elmaradt az OTP-étől. A Magyar Telekom már nem tudta tartani a lépést, hiába közeleg ugyanis az osztalékfizetés, a jövőre legjobb esetben is szinten maradó 50 forintos részvényenkénti kifizetés sokakat kiábrándíthatott a részvényből. Az 545 forintos záróár 2,1 százalékkal lett magasabb a keddinél. A Richter esetében viszont az látszik, hogy e részvény nem tud a shortzárásokkal tarkított rallyban részt venni, árfolyama így 37 000 forinton stagnált. Az Egis ezzel ellentétben több mint 3 százalékkal, 14 650 forintra emelkedett. A kisebb részvények közül az FHB is jobban szerepelt nagyobb szektortársánál, értéke ugyanis 7,1 százalékkal, 580 forintra nőtt. Kevés papír nem használta ki a jó hangulatot, az Est Médiának azonban ebben a környezetben is csak stagnálásra telt 73 forinton. A TVK is előző napi záróárán, 2110 forinton zárta a napot.
