Alaposan elromlott a hangulat hétfőre a világban. Egyrészt a holland kormányválság, valamint rossz európai és kínai makroadatok miatt erősödött a dollár az euróval szemben, ami nem tett jót a feltörekvő piaci devizáknak, így a forintnak sem − mondta Karsai Péter, a Commerzbank devizakereskedője a Napi Gazdaságnak. Ugyanakkor az elkövetkező napokban dőlhet el, hogy áttöri-e a 300-as szintet az euró. Kedden ugyanis fontos lehet e kérdéskörben, hogy milyen hangvétele lesz az Orbán−Barroso találkozónak − tette hozzá a Commerzbank szakértője. A dollár viszont már hétfőn 0,8 százalékkal az 1,312-es szint közelébe erősödött az euróval szemben. A forint pont ennyit veszített az értékéből az euróval és frankkal szemben is, így ez utóbbiért 249 forintot kellett fizetni. A dollárral szemben ennél is többet, 1,5 százalékot gyengült a forint, ami 228,50-es árfolyamot jelentett.
A másodlagos állampapírpiacon az éven belüli lejáratok hozama nem változott. Az éven túliaknál viszont 6−10 bázisponttal nőttek a hozamok, amelyek így 8,77 és 8,89 százalék között, szűk sávban szóródtak. A legmagasabb hozamot a 10 éves lejáratú állampapírral lehetett elérni.
