BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Május 15-én fizet az Állami Nyomda

2012. április 23. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Vita nélkül elfogadta az Állami Nyomda közgyűlése az igazgatóság javaslatát a részvényenként 43 forintos osztalékra, ami 636 millió 170 ezer forint kiosztását jelenti a 793 millió 421 forintos anyavállalati eredményből. Az osztalékot az előzetes igazgatósági javaslatban szereplő május 31. helyett május 15-én fizetik ki. A fennmaradó rész az eredménytartalékba kerül. A társaság konszolidált adózott eredménye 691 millió 725 ezer forint, mérleg szerinti eredménye 623 millió 413 ezer forint lett. A cég vezérigazgatója, Zsámboki Gábor rendkívül nehéznek értékelte az elmúlt évet, amelyet elsősorban a cég termékeinek csökkenő kereslete sújtott. A társaság stratégiaváltáson megy keresztül, a jövőben sokkal inkább a biztonságtechnikai, adatlogisztikai megoldásokra koncentrál. A várhatóan teret nyerő mobilfizetés miatt a társaság vezetője ugyanakkor optimista az idei évet illetően, de konkrét tervszámokat nem közölt a közgyűléssel. A közgyűlés felhatalmazta az igazgatóságot az alaptőke 20 százalékának erejéig saját részvény vásárlására, legfeljebb a megelőző hét tőzsdei árfolyamának 120 százaléka erejéig, 2013 október 20-ig.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet