BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rég nem esett ekkorát az OTP

2012. április 16. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vártnál nagyobb lassulásról tanúskodó kínai GDP-adat már a nap elején elrontotta a hangulatot a nemzetközi részvénypiacokon, erre azonban rátettek egy-egy lapáttal a szintén várakozásoktól elmaradó amerikai adatok. Mindez alaposan meglátszott a magyar tőzsdén is. A BUX ugyanis még minimális pluszban kezdte a napot, az értéke azonban folyamatosan csökkent a rossz hírek hatására. A végére felgyorsuló folyamat eredményeként az index 2,8 százalékkal, 17 337 pontra esett vissza, ami gyakorlatilag a napi minimumot jelentette, bár egy picivel a záró szakasz előtt járt ez alatt is az index. Talán az egyetlen optimizmusra okot adó jel az volt, hogy a határidős decemberi lejárat értéke is 2,5 százalékkal csökkent, 18 091 pontra, így igazából e téren az optimizmus nem csökkent. A legrosszabbul a vezető papírok közül az OTP részvényesei jártak. A bankrészvény régen nem látott, 6 százalékos esést produkált, ami 3375 forintos utolsó árfolyamot jelentett. Ráadásul a jelentős esés a forgalom megugrásával párosult, a 12 milliárdot meghaladó üzletkötés egyáltalán nem jó jel a folytatáshoz. A forgalom egyébként megnőtt a többi részvény esetében is. Az elmúlt napokban 1 milliárd forint alatt forgó papírok közül ugyanis a Mol és a Magyar Telekom is átlépte ezt a határt. Ez azonban mindkét részvény esetében jelentős eséssel párosult, a Mol 2 százalékkal, 17 100 forintra, a Magyar Telekom szintén 2 százalékkal, 550 forintra csorgott le. A legjobban a Richter vészelte át a pénteki kereskedést. A gyógyszergyártó 0,3 százalékkal 36 800 forintra esett vissza. A kisebb részvények közül az FHB csupán 0,7 százalékkal csökkent, 543 forintra, míg az Egis 1,7 százalékkal, 14 400 forintra csúszott le.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet