BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem tartott sokáig a jó hangulat

2012. április 13. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem sikerült a nap végéig pluszban maradnia a magyar tőzsdének a jobb nemzetközi hangulat mellett sem. A BUX a kereskedés végére − annak ellenére, hogy az amerikai és európai indexek pluszban jártak − 0,3 százalékkal, 17 827 pontra esett vissza. Pedig a nap elején még úgy látszott, hogy a 18 000 pontos határ felett tud maradni a vezető index, amely csúcsát 18 050 pont közelében érte el délelőtt, a lendület azonban zárásra megtört. A vezető papíroknál nem volt túl nagy izgalom, az eltérés a BUX mozgásához képest minden esetben minimális volt, ugyanúgy, ahogyan a forgalom. Ez utóbbi esetében, ahogyan már az előző napokon is megszokhattuk, csak az OTP tudta átlépni az 1 milliárdos napi forgalmat, a bankrészvény esetében is azonban csupán 6 milliárdot sikerült közelíteni. A további jelentős esést viszont elkerülte az OTP, a részvény árfolyama 0,2 százalékkal, 3593 forintra csökkent. Az FHB ezzel szemben 0,6 százalékkal drágult, ami a kisebbik bankrészvény esetében 547 forintos utolsó kötést takart. A Richter részvényének értéke 0,3 százalékkal, 36 900 forintra csökkent, az elmúlt napokban jelentősen alulteljesítő Egis viszont 1,4 százalékkal, 14 650 forintra drágult. A Mol árfolyama 0,5 százalékkal, a Magyar Telekomé 0,4 százalékkal esett vissza csütörtökön. Ez az olajpapír esetében 17 455, míg a telekomcégnél 561 forintos záróértéket jelentett. A kisebb részvényeknél közel 15 százalékkal − hír nélkül − korrigált felfelé az elmúlt napok zuhanása után az Est Média, a 103 forintos záróárral azonban túl sok részvényes nem lehet boldog. A kisebb részvények többségének ráadásul jó napja volt, a TVK  3, a Synergon 4 százalék felett emelkedett, de nőtt a Graphisoft Park, az E-Star és a Rába részvényeinek az árfolyama is.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet