BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lassulhat a tőzsdei emelkedés az Erste szerint

2012. április 13. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Továbbra is szelektív befektetési stratégiát javasol az Erste Bank a globális stratégiájában. Az elemzés szerint az ECB likviditásösztönzése az első negyedév meghatározó tényezőjének bizonyult, ugyanis a pénzpiaci kamatok úgy csökkentek, mintha kamatvágás történt volna. Az ECB intézkedésein ugyan nyert az euró, ennek ellenére a dollár erősödését várják az Erste elemzői. Szerintük az euró/dollár keresztárfolyam az 1,27 szinten lenne reális. A zöldhasú várható erősödése ellenére az Erste továbbra is lát fantáziát az aranyban. A nemesfém szerintük pozitív tendenciát mutatott 2012 első negyedévében, és a 7 százalékos emelkedés azt bizonyítja, hogy a 2011 őszén kezdődött korrekció már jórészt lecsengett, nincs változás azonban a drágulást alátámasztó indokokban.

A tőkepiacokkal kapcsolatban Hans Engel, az Erste Group nemzetközi részvénystratégája azt gondolja, hogy az év közepéig enyhén emelkedhetnek a piacok, azonban igazi rally nem lesz. Mindez annak ellenére, hogy a részvények még most is vonzóbbak, mint a kötvények. Az Erste stratégái úgy vélik, a fejlett piacok államkötvényei jóval a részvények osztalékhozama alatt kamatozhatnak. Különösen igaz ez az amerikai részvényekre, ugyanis a tengerentúli kosarakban kisebb súllyal szerepelnek a pénzügyi papírok, mint Európában. Ráadásul az S&P−500 grafikonján sokkal pozitívabb trend rajzolódik ki, mint ez európai vezető indexeknél. Ugyanakkor az első negyedévben tapasztalt átlag feletti emelkedés várhatóan lelassul. Az amerikai részvények tovább drágulhatnak, az európai indexek viszont megszenvedik a pénzügyi részvények nagyobb súlyát, így enyhén negatív teljesítményt érhetnek el. A BRIC-államok közül Brazília és Oroszország az Erste kedvence.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet