BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Unalmas lecsorgás Budapesten

Az elmúlt napokban folytatódott az unalmas lecsorgás a Budapesti Értéktőzsdén, az index lassan két hónapja vándorol trendcsatornája alja felé.

2012. április 11. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Immár két hónapja alacsony forgalom és az árak kisebb-nagyobb ütemű lemorzsolódása jellemzi a kereskedést a Budapesti Értéktőzsdén. Miután a BUX február elején beleütközött legfontosabb ellenállási szintjébe, 20 ezer pont magasságában egy csökkenő trendcsatornát épített ki, ebben mozogva tart a korábbi kitörés szintjének visszatesztelése irányába. Ezt akár tegnap 18 000 pont magasságában már ki is pipálhattuk, ezen szintek alatt támaszként a 17 300 és 17 500 pont közötti zóna várja a mutatót. Ezt a szintet az emelkedés során hagyott rés, valamint a szeptember végi és a január eleji mélypont által kialakított trendvonal, a középtávú emelkedő trendcsatorna alja jellemzi, s ha van még emelkedésre potenciál a piacon, akkor ennek valahonnan innen illene megindulnia. Mindezek ellenére még mindig nem kell temetni az emelkedő trendet az indexben, annak ellenére, hogy az RSI trendvonal törése már ezt vetíti előre. Ugyanakkor a januári, mintegy 4000 pontos emelkedés olyan heves volt, hogy igazi alacsonyabb mélypontról csak a januári mélypontok elesésekor kellene beszélni. Az RSI egyébként most alig valamivel 30 felett található, ez elég túladott állapotot jelez a piacon, igaz, mindez rendkívül alacsony volatilitás mellett alakult ki.

Míg az index esetében még csak lehetőség az utolsó trendvonal tesztelése, addig a Mol-részvények árfolyama a napokban gyakorlatilag ezt teszi. Ha nem tér itt vissza az emelkedő trend, a trendvonal törése esetén támaszként szintén egy rés szolgálhatna 17 500 forintnál, alatta pedig a korábbi mélypont, 16 000 forintnál. Az OTP-részvények emelkedési potenciálját a jelek szerint jó időre felemésztette a januári kitörés, a részvény, miután ekkor elakadt korábbi, hosszú hónapok alatt kiépült dupla csúcs alakzatának \"völgyével\" megegyező magasságban, a 200 napos mozgóátlagot sem sikerült átvinnie, így az egyetlen pozitív jel a grafikonon, hogy a januárban elért, 4200 forint körüli csúcs markánsan magasabb, mint a 3500 forint körüli decemberi maximum. A 3700 forintos szint törése esetén egyébként ez utóbbi szolgálhat következő támaszként. A Magyar Telekom árfolyama, miután végrehajtotta az 530 forintos szintnél kitörését korábbi sávjából és visszatesztelte azt, teljesítette a kitörésből számított célárfolyamot 600 forint közelében, konszolidálódik. Az elmúlt hetek pozitív fejleménye, hogy az osztalékkal korrigált árfolyamgrafikonon a kurzus áttörte felfelé két és fél éves csökkenő trendvonalát, a 600 forintig tartó megugrás óta gyakorlatilag ezen a vonalon támaszkodik. Mindaddig, amíg 530 forint alá nem zár a részvény, pozitívak a kilátások.

A BUX korábbi kitörési szintje visszatesztelése felé tart
Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet