BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ez még csak a korrekció lehet

A február eleje óta tartó lassú lecsorgás ellenére még mindig elképzelhető, hogy csak a januári nagy emelkedés korrekciója zajlik a Budapesti Értéktőzsdén. A piac sorsa nem itt, hanem ezer ponttal feljebb dőlhet majd el.

2012. március 14. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyelőre még korrekcióként is felfogható a Budapesti Értéktőzsdén február eleje óta tartó lecsorgás, az index a január eleji mélypont és a február eleji csúcs közötti távolság 61,8 százalékos Fibonacci-szintjénél fordult ismét pozitív irányba. Technikailag egyetlen kedvezőtlen jelet lehet egyelőre felfedezni az index grafikonján, ez pedig a január eleje óta tartó emelkedéshez tartozó trend törése a BUX RSI-jében, azonban a hosszabb távú, a tavaly szeptemberi mélypont óta tartó emelkedő trend még az oszcillátorban is sértetlen. Sőt, a napokban újabb kedvező jelzés érkezhet a trendet illetően. Miután a 200 napos mozgóátlag többé-kevésbé megtartotta a napokban az indexet alulról, rövidebb párja, az 50 napos felfelé keresztezheti azt, s így kialakul az úgynevezett aranykereszt formáció a grafikonon, ami erősen emelkedésre utaló jelzésnek számít.

A BUX középtávú képét jelenleg egy, az index grafikonján hónapok óra tartó felfelé tartó trendcsatorna határozza meg, ennek felső széléről egy rövidebb távú csökkenő trendcsatorna alakult ki (ami akár zászló is lehetne, ha nem tartana ilyen sokáig). Mindaddig nem kell az árfolyamok miatt aggódni Budapesten, amíg az index nem produkál markánsan, tehát 3 százalékkal a 200 napos mozgóátlag alatti zárásokat, ami egybeesik a korábbi, 18 ezer pont magasságában végrehajtott kitörés szintjével. Ugyanakkor 20 ezer pont felett kemény ellenállási zóna áll az index emelkedésének útjában, a korábban, több mint egy év alatt kiépült tető korábbi támaszának képében, s rövid távon az emelkedő csatorna teteje is ebben a zónában helyezkedik el, így jelenleg egy legfeljebb 5-6 százaléknyi tér található az index felett.

Letört a BUX januári emelkedéséhez tartozó trend az rsi-ben

Paradox módon a piacon jelenleg az elmúlt időszakban egyik legjobb teljesítményt mutató részvény grafikonján lehet felfedezni a legaggasztóbb jeleket. A korábbi, 39 900 forint magasságában kiépült ellenállásáról leforduló Richter chartján ugyanis egy emelkedő ék alakzat látszik letörni, az ékből számolt célár pedig a korábbi mélypontokra, 33 400, illetve 30 000 forint alatti régióba mutat. Igaz, közben támaszok sora várja a részvényt, első körben a 200 napos mozgóátlag 35 500 forint magasságában. Az OTP felett változatlanul ott tornyosul a lefelé tartó 200 napos mozgóátlag, sőt 4000 forint magasságában egy trendfordító alakzatszerűt is validált a kurzus, azonban egyelőre sikerült ennek nyakvonala fölé visszazárnia a papírnak, így még nincs minden veszve a bikák szemszögéből, a 4200−4400 forint közötti zóna azonban kemény dió lehet a részvény számára a korábban letört dupla csúcs alakzat nyakvonalaként. A Mol árfolyama még emelkedő trendben mozog, az igazi bajt a 200 napos mozgóátlag és a 17 300 forinton lévő emelkedő trendvonal alatti zárás jelentené. A Magyar Telekom árfolyama emelkedő trendvonalán ül, egy 560 forint alatti zárás esetén az 530 forintos kitörési szint újratesztelésére lehetne számítani, míg a felfelé menetnek a 60 forinton kiépült ellenállás szabhat gátat.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet