BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már megint beelőzte az Apple a Samsungot

2012. február 16. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A negyedik negyedévben az Apple a Samsungot lehagyva a világ legnagyobb okostelefon-forgalmazójává lépett elő az iPhone 4S sikerének köszönhetően − derül ki a Gartner felméréséből. A tavalyi utolsó három hónapban az eladott okos telefonok csaknem negyede iPhone volt, így az Apple piaci részesedése a szegmensben az egy évvel korábbi 15,8 százalékról 23,8 százalékra ugrott. Míg az amerikai társaság 35,5 millió darabot értékesített, a koreai elektrotechnikai mamut 34 milliót − írta a Bloomberg.

Az iPhone-ok iránti fokozott igényt viszont elsősorban az év végi ünnepek indokolták, így negyedéves összevetésben az idei első három hónap folyamán már lassulhat az eladások üteme − hívta fel a figyelmet Roberta Cozza, a Gartner elemzője. Ezt azonban teljesen felülírhatja egy esetleges megállapodás a China Telecommal vagy a China Mobile-lal, az ugyanis a kínai piacon a forgalom duplázását hozhatná magával.

A mobillevelezést és multimédiás alkalmazások futtatását lehetővé tevő eszközökből tavaly a 2010-es értékhez képest 47 százalékkal több, összesen 149 millió fogyott világszerte, amelyek fele Android-alapú volt. A Gartner szerint idén 39 százalékosra lassulhat az okostelefon-értékesítések bővülése. A harmadik helyen a Samsung után a Nokia futott be, amelynek piaci részesedése az okos telefonok piacán a múlt év végére 12 százalékra esett az egy esztendővel korábbi 30-ról.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet