BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A negyedik negyedévben lódult meg a Danubius vesztesége

2012. február 16. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Danubius bevételei csoportszinten 11 százalékkal, 10,73 milliárd forintra nőttek a negyedik negyedévben, míg az év egészében 2 százalékos bővüléssel, 43,95 milliárdra − derül ki a társaság gyorsjelentéséből. Ez − a jelentős utolsó negyedévi létszámleépítés egyszeri hatása ellenére − az EBITDA szintjén is javulást eredményezett mind az október−decemberi időszak 183 milliós értékét, mind pedig az év egészében elért 4,9 milliárd forintot tekintve. A gyengébb forintból eredő átértékelések folytán azonban a negyedik negyedévben csaknem négyszereződött a pénzügyi soron elszenvedett veszteség, ami a negyedik negyedévben csaknem 1,26 milliárd forintra ugrott. Így a társaság csoportszinten nettó 2,2 milliárdos veszteséget volt kénytelen elkönyvelni, ami 75 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbi azonos időszakét.

Az év egészét tekintve is éreztette hatását a negyedik negyed vaskos mínusza, a 2,36 milliárdos veszteség ugyanis 168 százalékkal haladja meg a 2010-est. Jó hír azonban, hogy ha hajszállal is, de csoportszinten a foglaltság 60 százalékról 60,7-re kúszott fel. Az egyes szegmenseket tekintve a magyarországi szállodáknál lényegében stagnálás volt tapasztalható az árbevétel terén, s bár a foglaltsági mutató 58,3 százalékra javult, az átlagos szobaár 3 százalékkal csökkent. A létszámleépítésekkel járó kiadásokat viszont ellensúlyozták a többi költségnél elért megtakarítások, így az üzemi veszteség éves szinten mérséklődött. Gyakorlatilag az egy évvel korábbi számokat hozta a szlovák szegmens, míg a cseh és román szállodák bevétele egyaránt 10 százalék körüli mértékben bővült, mindkét szegmensnél javult a működési eredmény is.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet