Megemeli osztalékát és fejlesztésekbe kezd a Deutsche Börse (DB), amely a NYSE Euronexttel tervezett egyesülésének EU-s elkaszálását követően saját növekedési stratégiát dolgoz ki. A tőzsdeüzemeltető a tavalyi 2,10 euró helyett 2011-es eredménye után 2,30 euró osztalékot fizet, illetve ezt még megtoldják a sikeres fúzió esetére beígért kifizetés felével, azaz részvényenként 1 euróval. Ezenfelül 200 millió euró értékben sajátrészvény-vásárlási programot hajtanak végre az év második felében.
A DB önálló organikus növekedésének felgyorsítását célzó új stratégiájának keretében az idén éves összevetésben harmadával, 160 millió euróra bővíti infrastruktúra-fejlesztő beruházásait. A vezetőség reményei szerint a társaság ezáltal kibővítheti termékei és szolgáltatásai körét a dinamikusan fejlődő nem szabályozott piacokra is, új ügyfeleket szerezve. A Deutsche Börse a negyedik negyedévben 141,9 millió eurós nyereséget realizált, a meghiúsult fúzió 82,2 millió eurós költsége dacára. Ez ugyan nagy javulást jelent az egy évvel korábbi azonos időszak 61,12 milliós veszteségéhez képest, ám elmarad az elemzők 157 milliós profitvárakozásától.
Idén Reto Francioni vezérigazgató reményei szerint a DB bevételei elérik majd a 2008-as szintet − írta a Reuters. Hozzátette, a versenyjogi hatóságok álláspontját figyelembe véve letettek egyesülési és felvásárlási terveikről, ám kilátásba helyezte, hogy az Európai Bizottság által elkaszált fúzió kapcsán jogi lépéseket tesznek majd.
