Hajszálnyival haladta meg csupán az elemzői várakozásokat az ExxonMobil eredménye. Az éves összevetésben kétszázalékos bővüléssel 9,4 milliárd dolláros negyedik negyedéves nyereségről beszámoló társaság ugyanis hiába realizált magasabb bevételt kitermelésén, a finomítói és petrolkémiai árrések szűkülése lemorzsolta az eredményhányadot. A papíronkénti profit így csak a saját részvények visszavásárlása folytán érte el az 1,97 dolláros szintet. A kutatás-termelés üzletág eredménye is elmaradt a várakozásoktól, igaz, ebben elsősorban az alacsonyabb gázárak játszottak szerepet, a 7,65 milliárdos nettó soron viszont sokat dobott az eszközértékesítésekből befolyó 810 millió dollár.
A piaci kapitalizációja alapján legnagyobb amerikai olajtársaság a negyedik negyedévben naponta átlagosan 4,53 millió hordó-egyenértékes szénhidrogént termelt ki, ami 9 százalékos visszaesést jelent az egy évvel korábbi azonos időszakhoz képest, bár ennek majdnem felét az OPEC kvótacsökkentése idézte elő. Mindezek mellett a beruházások összege tavaly 36,8 milliárd dolláros rekordszintre rúgott, és a kitermeléshez kapcsolódó költések idén tovább emelkedhetnek − írta a Reuters. A piac nem fogadta nagy lelkesedéssel a beszámolót, a társaság részvényeinek árfolyama tegnap lapzártánkkor 2,35 százalékos mínuszban járt.
