BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol pörgette a piacot

2012. január 30. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A reggeli mínuszos nyitást követően jórészt emelkedéssel töltötte a napot a BUX, amely a vártnál rosszabb amerikai GDP-adatra benézett ugyan a negatív tartományba, a kereskedést viszont 0,76 százalékos erősödéssel, 19 286 ponton fejezte be a mutató. Ezzel a BÉT indexe felülteljesítette nyugati társait és régiós összevetésben is a legjobb teljesítményt nyújtotta. Az optimizmus még erősebben tetten érhető volt a decemberi BUX-határidő szárnyalásán, a kontraktus értéke 1,9 százalékos emelkedés után 19 974 ponton állapodott meg. A mozgáshoz erős közepes, 15,5 milliárd forintot meghaladó forgalom párosult.

A blue chipek közül a Mol volt a húzópapír, amely a zárószakasz felkötését is figyelembe véve csaknem 3 százalékkal erősödve napi maximumán, 19 565 forinton végzett. Egészen a kereskedés végéig erős oldalát mutatta a Richter is, részvényeit a zárószakaszban azonban beöntötték, így a nagyobbik gyógyszergyártó végül 0,1 százalékkal, 36 600 forintra javított. Szektortársa, az Egis viszont nem tudta tartani a tempót, a héttől ugyanis 0,6 százalékot gyengülve, 16 605 forinton búcsúzott.

Az OTP a nap során már a 4180 forintos szintet is ostromolta, délutánra ellenben visszaesett a lendület, a befektetők így zárásban az előző napinál hat forinttal többet, 4125 forintot adtak a bankpapírért. A vezető papírok közül az egyetlen igazán lemaradónak a Telekom bizonyult, amelynek jegyzése csaknem 1,5 százalékkal lejjebb kerülve 541 forinton állapodott meg.

Az érdemi forgalmat mutató kisebb papírok közül 3,26 százalékkal, 4450 forintra esett az E-Star jegyzése, de 4-5 százalékkal került lejjebb az alapesetben lényegesen illikvidebb Hybridbox, valamint a KEG árfolyama. Javított ellenben a Pannergy és az Appeninn is, előbbi 0,76, utóbbi 0,23 százalékkal.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet