BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatalmasat bukott a telekomóriás

2012. január 27. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A T-Mobile USA kútba esett felvásárlásának fájdalomdíja, illetve az alkalmazottak nyugdíjjuttatásainak költségei folytán hatalmas, 6,68 milliárd dolláros veszteséget szenvedett el a negyedik negyedévben az AT&T, szemben az egy évvel korábbi 1,1 milliárd nyereséggel. A társaság bevétele ezzel szemben 3,6 százalékkal, 32,5 milliárd dollárra bővült, az egyszeri tételeket kiszűrve pedig részvényenként az elemzői várakozásoknak megfelelő 42 centes profitot ért el a második legnagyobb amerikai telekomcég − írta a CNET. A pár napja jelentő konkurens Verizonhoz hasonlóan az AT&T-nél is az iPhone-értékesítések pörgették a mobilszegmenst, a vállalat gyorsjelentése szerint 7,6 millió Apple telefont aktiváltak a szeptember−decemberi időszakban.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet