A záró szakasz felrántása után napi maximumán, 16 668 ponton zárt a BÉT irányadó indexe, a BUX ezzel hajszál híján 3,5 százalékos emelkedést abszolvált. Az egész napos hegymenethez kimondottan erős forgalom mindenesetre nem párosult, összességében 13,8 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények. A többnapos alulteljesítés után az IMF-tárgyalások kapcsán éledező optimizmus folytán korrekciós üzemmódba váltott a magyar mutató, ráverve a jelentős nyugat-európai és régiós indexek teljesítményére is. (A varsói WIG−20 például 1,4 százalékot esett.)
A blue chipek közül a Telekom volt a nap nyertese, amely erős hajrát követően 5,2 százalékkal, 506 forintra drágult. Erős oldalát mutatta az OTP is, a bankpapír csaknem 5 százalékkal, 3107 forintra drágult, amely csak hajszállal maradt el a 3122 forintos napi maximumától. A Mol sem szégyenkezhetett, a záró szakasz erőteljes felrántásának köszönhetően 2,9 százalékkal, 16 770 forintra javított az olajpapír. A kereskedés végén rántották fel igazán a Richter árfolyamát is, amely így 2,3 százalékot erősödve 35 900 forinton búcsúzott. Szektortársa, az Egis gyengébb teljesítménnyel zárta a hétfőt, a kisebb gyógyszergyártó 0,6 százalékos emelkedése 16 160 forintos záróértéket takart. A nap nyertesének az elmúlt időszakban sokat büntetett E-Star papírja bizonyult, az energetikai társaság részvényeire 12,4 százalékkal a pénteki záróár felett, 5040 forinton születtek az utolsó kötések. A nap kevés vesztese közé iratkozhatott fel az éves jelentését publikáló Plotinus, amely 4,9 százalékkal, 1788 forintra gyengült. Igaz, ennek oka, hogy a jelentésben is ez az érték szerepel a befektetési társaság teljesítményének fő mérőszámaként számon tartott egy részvényre jutó saját tőkeként.
