Hírekben nem volt hiány a hét utolsó kereskedési napján, a leminősítés viszont nem sok vizet zavart. Az Orbán Viktor, Simor András, Matolcsy György, Fellegi Tamás és Varga Mihály részvételével zajló váratlan megbeszélést és az IMF/EU párossal való megállapodás szükségességét hangoztató sajtótájékoztatót követően ugrott egyet a BUX. A találkozó egyik feltételezhető okát adó kora délutáni Fitch-leminősítésre (amellyel mindhárom hitelminősítőnél bóvlikategóriás Magyarország) viszont érdemben alig esett a piac, a mínuszos amerikai nyitásra ellenben annál inkább.
A délutáni lecsorgást követően a zárószakasz erőteljes beöntése hatására végül 0,7 százalékos mínuszban, 16 107 ponton végzett a BUX, a tavalyi éves napi átlagot jócskán meghaladó, több mint 20 milliárd forintos forgalom mellett. A vezető papírok közül az OTP árfolyama egészen a kereskedés utolsó órájáig tartotta magát, a reggel még 3079-ig felszúró bankpapír azonban öt forinttal napi mélypontja felett, 2960-on búcsúzott, félszázalékos esést elszenvedve. A blue chipek mezőnyében a legrosszabb teljesítményt a Mol tudhatta magáénak, az olajpapír a zárás lekötése következtében napi minimumán, 16 300 forinton végzett, 1,2 százalékkal gyengülve. A Richtert még agresszívabban öntötték be a zárószakaszban, a gyógyszergyártó részvényei így végül 1,13 százalékkal, 35 100 forintra rontottak. Szektortársa, az Egis papírjaira 1,6 százalékkal a csütörtöki záróérték alatt, 16 060 forinton születtek az utolsó kötések. A nagyok közül egyedül a Telekom volt legény a gáton, az államkötvényhozamok érezhető mérséklődése mellett az osztalékpapír 0,2 százalékkal, 481 forintra javított.
Az utóbbi időben sokat büntetett E-Starnak is jó napja volt, az energetikai cég részvényei 5 százalékkal, 4485 forintra javítottak. Visszafogottabb, 1,9 százalékos drágulást könyvelhettek el az ingatlanhasznosító Appeninn papírjai is.
