Akár már januárban visszakaphatják az MF Global brit ügyfelei befagyasztott pénzüket. A tavaly október végén (Napi Gazdaság, 2011. november 2.) bedőlt brókercég egyesült királyságbeli üzletágának eszközeit kezelő KPMG ugyanis bejelentette, az 1,2 milliárd dollárnyi ügyfélvagyon túlnyomó többségének megtalálását követően kezdődhetnek a kifizetések − írta a Reuters. Richard Heis, az MF Global UK egyik csődgondnoka elmondása szerint december végére megkerült a felszívódott ügyfélpénzek 82 százaléka, míg az eszközök gyakorlatilag hiánytalanul rendelkezésre álltak. Első körben 30 millió font értékű eszközt adnának át az ügyfeleknek. Az időzítés pikantériája, hogy a KPMG és az MF Global ügyfelei jövő hétfőn ülnek tárgyalóasztalhoz, a találkozón a KPMG munkáját értékelő bizalmi szavazást is tartanak, valamint határoznak a csődgondnokok illetményéről. A brókercég megbízói mindenesetre az elmúlt hetekben számos alkalommal adtak hangot frusztrációjuknak a lassú ügyintézés miatt. A csődgondnok még novemberben tett ígéretet arra, hogy amilyen gyorsan lehetséges, időközi kifizetéseket fog eszközölni. Bár az európai ügyfelek sokszor fogalmaztak meg kemény kritikát az ügy lassúsága miatt, ők legalább viszontláthatják pénzüket. Tengerentúli sorstársaiknak ugyanis azzal kellett szembesülniük, hogy a jogilag elkülönítve tartott ügyfélállományból 1,2 milliárd dollárnyi szőrén-szálán eltűnt a brókercég bedőlését megelőző házon belüli átutalásoknál.
