A záró szakasz felkötései kissé tompították a BUX esését, a forint piacán tapasztalható visszafogott megnyugvás azonban a részvénypiacra már nem terjedt ki. A mutató így végül 2,1 százalékkal, 16 225 pontra gyengült, még a tavalyi napi átlagot is jócskán meghaladó, 23,7 milliárd forintos forgalom mellett.
A vezető papírok közül a Fellegi Tamás reggeli sajtótájékoztatója előtt 324-et érintő euró/forint keresztárfolyam árnyékában még 2890 forintig leszúró OTP a zárás felkötésének köszönhetően végül 2975 forinton búcsúzott, ám még ez is csaknem 2 százalékos leértékelődést takart. A tárca nélküli miniszter nyilatkozata után lezajló gyenge állampapír-aukció még keltett némi feszültséget. A nyitást követően 15 900 forintra beöntött Mol a kereskedés végére 1,8 százalékos mínuszra dolgozta le hátrányát, így 16 500 forinton születtek részvényeire az utolsó kötések.
A Telekomnak viszont nem sikerült a hajrázás, papírjai 2,4 százalékkal gyengülve, napi mélypontjukon, 480 forinton búcsúztak. Ebben szerepet játszhatott az államkötvények másodpiacán tapasztalható hozamemelkedés is, ami nem túl kedvező az osztalékpapír szempontjából. A szerdán még acélos oldalát mutató Richterből csütörtökre már kifogyott a szufla, részvényei 2,1 százalékkal lejjebb kerülve, 35 500 forinton állapodtak meg. Szektortársa, az Egis viszont még ennél is lendületesebben, 5,1 százalékot esve, 16 320 forintra rontott.
Az érdemi forgalmat felmutató kisebb papírok közül az E-Star ezúttal megúszta 0,2 százalékos eséssel, ami 4270 forintos záróértéket jelentett. A normális körülmények közt igen illikvidnek számító Elmű egy jelentősebb, ezerötszáz darabos kötéssel esett 2,9 százalékkal, 20 200 forintra. Lendületes, 2,5 százalék feletti esést szenvedett el a CIG Pannónia és az Appeninn, a biztosítótársaság részvénye 486, míg az ingatlankezelőé 428 forintra rontott.
