A kedden először kinyitó angolszász tőzsdék mellett a vezető nyugat-európai börzék is emelkedéssel indították az esztendőt annak első teljes értékű kereskedési napján. A jó teljesítményben a vártnál jobb gazdasági adatok sora is szerepet játszott, miután a kínai PMI, a német munkanélküliség, illetve az ISM feldolgozóipari indexe is pozitív meglepetést okozott. A vezető európai indexek közül így az FTSE−100 2,3, a DAX 1,5, míg a kissé lemaradó CAC−40 0,7 százalékos pluszban zárt.
A Novartis papírjai 1,3, míg a Roche részvényei 1,7 százalékkal drágultak, miután a Société Générale semlegesről felülsúlyozásra javította az európai gyógyszerszektorra vonatkozó ajánlását. A bank elemzői ezzel párhuzamosan felülsúlyozásról alulsúlyozásra minősítették a telekomszektor európai szereplőit, indoklásuk szerint ugyanis az iparág különösen megszenvedi majd a kontinens gazdaságainak lassuló növekedését, illetve a fiskális megszorítások mellett várható magasabb adóterheket. A France Telekom 1 százalékot esett a SocGen elemzésének kiadása után.
Jól teljesítettek ellenben a bányatársaságok és olajvállalatok, a Rio Tinto 6,4, a BHP Billiton 6,1, a BP 2,3 százalékkal emelkedett. Szintén a felfelé tartók élvonalát erősítette a Daimler, a BMW és a Volkswagen a vártnál jobb decemberi német autóértékesítések hatására.
Lapzártánk idején a tengerentúlon is dúlt az optimizmus, a DJIA, az S&P−500 és a Nasdaq egyaránt 1,8 százalékos emelkedést mutatott. A kedvező ISM-adat után főleg a pénzügyi szektor szereplői lőttek ki, a Citigroup 7,5, a Morgan Stanley 6,8, a JPMorgan, illetve a tavalyi nagy vesztes Bank of America pedig egyaránt 4,7 százalékkal drágult.
