A régiós piacokat alulteljesítve − valamint a nyugat-európai és amerikai indexek emelkedését figyelmen kívül hagyva −, közel 0,9 százalékos eséssel végzett kedden a BUX. A forgalom a kereskedés világszintű beindulásával már emlékeztetett a normálisra, 12,3 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények a pesti parketten. A vezető papírok közül a Richter mutatta a legacélosabb teljesítményt, 1,75 százalékkal, 34 950 forintra javított.
Szektortársa, az Egis ellenben a pluszos nyitást követően az egész napot a negatív tartományban töltve végül 1,3 százalékos mínuszban, 17 395 forinton búcsúzott. Az OTP a nap első felében az MNB devizatartalékainak kormányzati felhasználásáról szóló sajtóértesülésre még 2,7 százalékkal esett, délutánra azonban már felkapaszkodott és 0,6 százalékkal, 3259 forintra erősödött. Nem tudott magához térni ellenben a Mol, amelynek kereskedését egy 656 millió forintos átkötés is színesítette. Az olajpapír a 16 880 forintos napi minimumáról zárásra 17 195 forintra kúszott vissza, ám még ez is 2,9 százalékos leértékelődést jelentett. A Telekom is az esők táborát gyarapította, a távközlési cég papírjai 2,3 százalékkal, 509 forintra rontottak.
Az érdemi forgalmat mutató részvények közül a kereskedési nap első felében folytatta tavaly év végi meredek zuhanását az E-Star, részvényei 3962 forinton ütötték mélypontjukat. Délután azonban fokozatos emelkedést követően a zárószakasz felrántásával megtámogatva végül csaknem fél százalékkal, 4300 forintra javított. Még látványosabb felkötéssel végződött a PannErgy-papírok kereskedése, amelyet az 598 forintos mélypontról húztak fel az egyben napi maximumot jelentő 609 forintos záróértékre. A kevésbé likvid papírok közül a Freesoft 7,1, míg a Plotinus 3,3 százalékkal drágult, a vesztes oldalon a Hun Mining (ex-Genesis) 9, a Pannon-Flax pedig 5,5 százalékkal esett.
