BUX 139297.19 0,0 %
OTP 45270 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Érdeklődés híján a hétfő elmaradt

2012. január 3. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Gyakorlatilag kimutatható forgalom nélkül emelkedett mintegy 1 százalékot a BUX az új év első kereskedési napján, dacára a 10 százalékos hozam fölé kúszó állampapírhozamoknak. A zárva tartó amerikai és londoni piac éreztette a hatását a pesti parketten is, összesen alig több mint 2,3 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények. A vezető papírok közül mind emelkedéssel végzett, a legjobb teljesítményt a Mol tudhatta magáénak. Az olajpapír 2 százalékkal, 17 705 forintra erősödött. Az OTP 0,7 százalékos felértékelődése 3240 forintos záróértéket takart, bár a jegyzés 3282 forinton állította be napi maximumát. A bankpapírral kereskedtek leginkább az év első kereskedési napján, bár az 1,4 milliárd forintos kötésérték semmiképpen sem nevezhető meggyőzőnek. A Telekom 0,4 százalékkal, 521, míg a Richter 0,44 százalékkal, 34 350 forintra drágult. Utóbbi szektortársa, az Egis viszont 0,45 százalékkal, 17 620 forintra rontott.

A még kimutatható forgalmú papírok közül a nap egyik nyertese lett az Est Media, a társaság papírjai a kora délutáni 205 forintos napi maximum beállítása után 196 forintra csorogtak vissza, ám még ez is 5,4 százalékos felértékelődést jelentett. Lejtmenettel indította ellenben az évet az Appeninn, az ingatlanhasznosító cég papírjai 2,5 százalékkal, 461 forintra rontottak. Az E-Star számára sem a feltápászkodás kezdetét hozta az új esztendő, részvényeinek árfolyama 1,6 százalékkal, 4280 forintra csúszott vissza. A CIG Pannónia megúszta kisebb, 1 százalékos eséssel, így 507 forinton búcsúzott.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet