BUX 139098.17 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Keletre húznak a kibocsátások

2011. december 30. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kína idén is megelőzte az Egyesült Államokat a legkedveltebb részvény-kibocsátási helyszín címéért folytatott vetélkedésben, a kínai és hongkongi tőzsdék idei meredek zuhanása ellenére − írta a Financial Times. A Dealogic adatai alapján a tőzsdén 2011-ben debütáló vállalatok 73 milliárd dollár értékben bonyolítottak elsődleges kibocsátásokat a sanghaji, sencseni és hongkongi börzéken, ami csaknem kétszerese a New York-i értéktőzsdén és a Nasdaqon együtt regisztrált értéknek. Az egyes börzéket külön vizsgálva a hongkongi harmadik éve egyhuzamban lett világelső 30,9 milliárd dolláros IPO-tömeggel, míg a második helyezett New York-i csupán hajszállal lemaradva, 30,7 milliárddal zárta az évet, alaposan beelőzve a 18 milliárd dollárnyi kibocsátást felmutató bronzérmes londoni értéktőzsdét.

A képet árnyalja, hogy a Hang Seng index idei csaknem 20, illetve a Shanghai Composite 23 százalékos zuhanása folytán számos tőzsdére készülő társaság elhalasztotta vagy egyenesen lefújta kibocsátását. Így a 73 milliárd dolláros összesített érték kevesebb mint fele a tavalyinak, míg az amerikai börzék összevont adata csupán hatszázalékos mérséklődést takar. Új fejlemény azonban, hogy Hongkong korábban kevésbé vonzotta a Kínán kívüli nagy társaságokat, idén viszont több húzónév, így a Prada, a Glencore, illetve a Samsonite is képviseltette magát a kibocsátók közt.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet