BUX 139098.17 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A harmadik miskolci kutat fúrja a Pannergy

2011. december 28. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elindult a mályi termelő kút fúrása, így a Pannergy reális esélyt lát rá, hogy a következő fűtési szezonra megteremtődjenek Miskolcon a geotermikus energia betáplálásának műszaki feltételei. A társaság szakemberei a két ünnep között elkezdték a harmadik kút munkálatait − jelentette be a cég a tőzsde honlapján. A rendszer képes lesz maximálisan 800 ezer gigajoule elsődleges hőenergiát biztosítani Miskolc számára, amely mellett legalább 350−400 ezer gigajoule másodlagos hőenergiát tud szolgáltatni. Bokorovics Balázs, a társaság elnöke a közleményben leszögezi, a terveknek megfelelően már 2012 első félévének végén tesztelési lehetőséget kap a Mihő a geotermikus hő átvételére. A nyári távfűtési karbantartások alkalmával már lehetőség nyílik arra, hogy az Avas lakótelepen és néhány Miskolc környéki településen műszakilag megvalósulhasson a fűtési szolgáltatás.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet