BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óvatosan várták az ünnepeket a befektetők

2011. december 27. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Defenzív hangulatban várták az ünnepeket a befektetők. Az EPFR Global adatai szerint ugyanis míg az amerikai részvény- és kötvényalapok továbbra is nettó tőkebeáramlást könyvelhettek el a december 21-i szerdával végződő héten, addig a többi alaptípus zöméből inkább pénzt vontak ki az ügyfelek. A kiáramlás mértékét tekintve a feltörekvő piaci részvényekbe fektetők 20 hetes csúcsot állítottak be, az európai részvényalapokból egy huzamban nyolcadik hete szökött a tőke, míg a kínai részvényekbe fektető instrumentumok február eleje óta a legrosszabb hetüket zárták. Az elmúlt hét remek lehetőséget nyújtott az alapkezelők ügyfeleinek, hogy kis nyereséggel váltsák vissza befektetési jegyeiket, amivel azok látszólag éltek is − írta az EPFR Global közleményében Cameron Brandt vezető elemző. Összességében a héten 2,8 milliárd dollár távozott a különféle részvényalapokból, míg a kötvényalapok 1,82, a kimondottan defenzívnek számító pénzpiaciak pedig 5,65 milliárdos beáramlást könyvelhettek el. Az év egészét tekintve így a részvényekbe fektető instrumentumok 160,5, illetve a pénzpiaciak 102 milliárdos kiáramlása mellett a kötvényalapok a tavalyi 354 után újabb 102 milliárdot tudtak bevonni az idén. Rossz hír, hogy az elmúlt héten a Magyarországot is felölelő EMEA (feltörekvő európai, közel-keleti és afrikai piacokba fektető) részvényalapokból is folytatódott a pénzkiáramlás, az év eleje óta így az erős első félév után összesen 6,6 milliárd dollár távozott ezekből, illetve 6,9 milliárd a földrajzilag diverzifikált globális fejlődő piaci részvényalapokból.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet