Előkarácsonyi hangulatban, alacsony, alig 13 milliárd forintos forgalom mellett csapkodott a piac szerdán, bár egészen kora délutánig tartotta visszafogott növekményét a BUX, ám az ECB közel 490 milliárdos hároméves hiteltendere a kezdeti optimizmus után inkább elbizonytalanította a befektetőket az európai bankrendszer egészségi állapotával kapcsolatban. Késő délután ugyan még tett egy tétova kísérletet a BUX a pozitív tartományba lendüléssel, a csapnivaló amerikai lakáspiaci adat azonban végül betette a kaput, így a mutató 0,27 százalékkal, 17 603 pontra rontott.
A blue chipek közül a két defenzív papír teljesített jól, a Telekom tőle szokatlan elánnal, 1,56 százalékkal drágult 521 forintra, míg a Richter 0,84 százalékot erősödve, 36 090 forinton búcsúzott. Utóbbi szektortársa, az Egis pontosan feleekkora mértékben, 0,42 százalékkal került feljebb, 17 975 forinton végezve. A nagyok mezőnyéből az OTP volt a nap vesztese, a bankpapírra közel 2,4 százalékkal előző záróértéke alatt, 3355 forinton születtek az utolsó kötések. A záró szakasz intenzív lekötése folytán így a 3336 forintos napi minimumot közelítette a záróérték. A nap végére elgyengült a Mol részvényeinek árfolyama is, az INA szíriai tevékenységének további visszafogásáról szóló bejelentés sem tehetett túl jót a hangulatnak, így az olajpapír végül 0,11 százalékkal, kereken 18 000 forintra rontott.
Az érdemi forgalmat felmutató kisebb papírok közül limittel drágult a Freesoft, 1224 forintra, míg az Est Media kisebb adásvételi érdeklődés mellett rallyzott a megengedett maximális mértékben, 207 forintra. Ezzel szemben a TVK, illetve az Appeninn is kimutatható forgalom mellett stagnált, az E-Star pedig a zárás felkötésének köszönhette, hogy 0,2 százalékos mínusszal megúszta a szerdát.
