BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Végleg beadta a kulcsot a Saab

2011. december 20. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csődöt jelentett a Saabot tulajdonló Swedish Automobile, így hiába cáfolta egy hete a cég az erről keringő sajtóértesüléseket, az autógyártó végül feladta a küzdelmet a források bevonásáért. A Saab vevőjelöltje, a kínai Youngman múlt kedden még jelezte, 600 millió eurós gyorssegélyt folyósítana a svéd cégnek sürgős fizetési kötelezettségei rendezésére, ám a tervet megvétózta az autógyártót tavaly a holland Spykernek értékesítő General Motors, az érdekeltségébe tartozó licencek és szabványok védelmére hivatkozva. A csődvédelmi eljárást sikertelen szerkezeti átalakítással december elején lezáró Saab november óta nem fizetett bért mintegy 3600 alkalmazottjának, valamint beszállítóival szemben is több milliárd euróra rugó tartozást halmozott fel. A 74 éves autógyártó tavaly 31 696 kocsit értékesített, jócskán elmaradva az ötvenezres tervtől. A bajba jutott autógyártót 2010-ben megvásárló, nevét Swedish Automobile-ra változtató Spyker korábban még 120 ezer darabos értékesítést, valamint nyereséget prognosztizált 2012-re. Ehelyett az enyészet várhat a trollhätteni üzemre.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet