BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elhúzódhat az londoni fémtőzsde eladása

2011. december 20. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár megkezdődött az informális ajánlatgyűjtési szakasz, a londoni fémtőzsde (LSE) eladása még nem eldöntött tény, ráadásul az ajánlatok kiértékelése hónapokig is elhúzódhat − mondta tegnap a Marketwatchnak Martin Abbott, a börze vezérigazgatója. Ugyan a potenciális érdeklődők számáról nem nyilatkozott, Abott elismerte, több mint tíz lehetséges vevőjelölttel folytatott tárgyalásokat a társaság. Piaci szereplők már a chicagói CME-csoportot, a sanghaji határidős tőzsdét, a Singapore Exchange-et, a dubai árutőzsdét, illetve a londoni értéktőzsdét is hírbe hozták lehetséges vevőként. Az LME tegnap azt is bejelentette, hogy márciustól új használati díjat vezet be, amelytől eredménye javulását és befektetői szempontból csáberejének növekedését remélik. Ugyan a cég éveken át fizetett osztalékot, kvázinonprofit berendezkedése visszafogta nyereségességét és a kifizetések mértékét.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet