Bár megkezdődött az informális ajánlatgyűjtési szakasz, a londoni fémtőzsde (LSE) eladása még nem eldöntött tény, ráadásul az ajánlatok kiértékelése hónapokig is elhúzódhat − mondta tegnap a Marketwatchnak Martin Abbott, a börze vezérigazgatója. Ugyan a potenciális érdeklődők számáról nem nyilatkozott, Abott elismerte, több mint tíz lehetséges vevőjelölttel folytatott tárgyalásokat a társaság. Piaci szereplők már a chicagói CME-csoportot, a sanghaji határidős tőzsdét, a Singapore Exchange-et, a dubai árutőzsdét, illetve a londoni értéktőzsdét is hírbe hozták lehetséges vevőként. Az LME tegnap azt is bejelentette, hogy márciustól új használati díjat vezet be, amelytől eredménye javulását és befektetői szempontból csáberejének növekedését remélik. Ugyan a cég éveken át fizetett osztalékot, kvázinonprofit berendezkedése visszafogta nyereségességét és a kifizetések mértékét.
