A reggeli hurráoptimizmus után az IMF−EU delegáció idő előtti távozásának délben napvilágot látott híre a mélybe lökte az árfolyamokat. A BUX a zárás előtt a negatív tartományban is megmártózott, ám végül a zárószakaszban felkötött OTP pluszba húzta az indexet is, amely így 0,22 százalékkal, 17 061 pontra javított. A mozgáshoz mostanság masszívnak számító, 23,6 milliárd forintos forgalom is párosult. A vezető papírok közül ismét kimagaslóan az OTP nyújtotta a legjobb teljesítményt, a bankpapír a valutaalapos hírre fittyet hányva 3,3 százalékkal, 3253 forintra javított. Talán a bankszövetséggel csütörtökön kötött megállapodás éreztette még hatását, mindenesetre az FHB is a zárószakasz felrántása folytán tudott 0,8 százalékkal, 485 forintra erősödni. Erős az eladói nyomás azonban a Mol piacán, az olajpapír jegyzésén egész délutános esést követően zárásban löktek még egyet, így 2,7 százalékkal, 17 215 forintra gyengült. A Telekom a tőle megszokott visszafogott mozgást felmutatva 0,2 százalékkal, 514 forintra rontott, a Richter ellenben az egész napot a pozitív tartományban töltve 1,74 százalékkal, 35 100 forintra erősödött, amiben szerepet játszhatott az új, méhmióma kezelésére kifejlesztett gyógyszerére érkező pozitív EU-s elbírálás. Utóbbi szektortársa, az Egis a kereskedés végére kissé elgyengült, esetében a 0,7 százalékos emelkedés 17 400 forintos záróértéket jelentett. Az érdemi forgalmat felmutató kisebb papírok közül a CIG Pannónia 2,25 százalékkal, 521 forintra esett, a Pannergy csak a nap végi felrántásnak köszönhetően tudott 625 forinton stagnálni, míg az E-Star szintén a zárószakasz felkötését követően végzett 0,9 százalékos plusszal 5479 forinton. Jelentős mértékben, 7,35 százalékkal került lejjebb a Rába jegyzése, érdemi hír nélkül.
