BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szárnyakat kapott az OTP

2011. december 16. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kedvező nemzetközi hangulatban a BUX is emelkedni tudott, a mutató 1,5 százalékos emelkedése mögött viszont leginkább az OTP szárnyalása állt. Az index így végül 17 024 ponton búcsúzott, átlagos, 15 milliárd forintos forgalom mellett. A nap egyértelmű nyertesének az OTP bizonyult, amely a bankszövetséggel kötött kormányzati megállapodást követően lőtt ki. A bankpapír késő délután 3200 forinton érte el napi maximumát, innen aztán zárásra kissé visszacsorgott a jegyzés. A 3150 forintos záróérték azonban még így is jelentős, 6,24 százalékos felértékelődést jelent. A kisebbik bankpapír már nem tartotta a tempót, 1,9 százalékkal, 481 forintra erősödött. A blue chipek négyes fogatából még a Richter tudott emelkedni, a gyógyszergyártó részvényei 1,5 százalékkal, 34 500 forintra drágultak. Szektortársának, az Egisnek viszont csak félszázalékos emelkedésre futotta, amely így 17 280 forinton búcsúzott. A nagyok közül 1,1 százalékkal értékelődött le a Mol, annak ellenére, hogy lapértesülések szerint a Rosznyefty tulajdonosa beismerte, az ő érdekeltségi körébe tartozik a Sanader-vesztegetés kapcsán elhíresült két ciprusi cég, valamint ő fizetett 5 millió eurót a Barátság−Adria vezeték lobbitevékenységéért. A Telekom visszafogottabb mértékben, 0,2 százalékkal került lejjebb, papírjaira így 515 forinton születtek az utolsó kötések. Az érdemleges forgalmat felmutató kisebb papírok közül nagyot ugrott a Danubius árfolyama, a szállodaláncot üzemeltető társaság részvényei 9,6 százalékkal, 3300 forintra javítottak. Óvatosan erősödött az Appeninn, illetve az E-Star, rendre 1,1 és 1,5 százalékkal. Közel 14 százalékkal, 25 forintra zuhant viszont a Hybridbox, ami tekintélyes leértékelődést jelent az idén februárban beállított 1325 forintos csúcsértékhez képest.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet