A szerda esti 305 körüli szintről a javuló nemzetközi hangulat mellett 301,60-ra jött le a forint az euró ellenében csütörtök délutánra, amiben az aránylag jó aukció is szerepet játszhatott. Az euró/dollár egész nap 1,30 körül vibrált, egy dollárért 232, míg egy svájci frankért 246,40 forintot kellett adni. A forint érdemben alig reagált a csütörtökön napvilágot látó kormányzati bejelentésekre, pedig a büdzsén tátongó 320 milliárdos lyuk, illetve az azt befoltozni hivatott intézkedések elég drasztikusak − mondta a Napi Gazdaságnak Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank üzletkötője. Egyelőre az új jegybanktörvény körüli csörte se éreztette hatását, ám hosszabb távon ez még kockázati tényező lehet. A kérdés Ruzsonyi szerint az, hogy az ECB, illetve az EU mennyire fog ellenállni, a szakember szerint az is elképzelhető, hogy az elmúlt napok bejelentéseivel csak alkupozíciót akar kiharcolni a kormány, hogy legyen majd miből engedni.
Az ÁKK tegnapi aukcióján a hároméves kötvények kétszeres, az ötévesek pedig közel ötszörös túljegyzéssel találkoztak, a tizenöt éves kötvény viszont már nem volt ilyen népszerű. Az elfogadott hozamok átlaga rendre 8,31, 8,72, illetve 8,93 százalékot ért el. Az állampapírok másodpiacán minimális elmozdulás mellett 7,05 és 8,94 százalék között szóródott a referenciaátlag.
