A reggeli esés után a délután már jórészt az emelkedés jegyében telt a BÉT-en. A BUX így fittyet hányt a külföldi börzéken repkedő mínuszokra (a DAX bőven 3 százalék fölött esett, de a lengyel WIG−20 is 2,3 százalékot gyengült), a BÉT irányadó mutatója ugyanis fél százalékkal, 17 121 pontra javított. Igaz, a mozgáshoz az átlagtól elmaradó, 12 milliárd forintos forgalom párosult. Az emelkedésben szerepet játszhatott, hogy Orbán Viktor tegnap ismét hangsúlyozta, szükség van az IMF-re, illetve a költségvetés újratervezésére. Utóbbi kapcsán ma a frakcióülésen vitatják meg, hogyan lehet még 100-200 milliárd forintot fogni a büdzsén.
A blue chipek közül az OTP bizonyult lemaradónak, a bankpapír 1,15 százalékkal, 3016 forintra rontott, ám ez gyakorlatilag elhanyagolható veszteség a nagy európai szektortársak nem egy esetben 6-7 százalékos mínuszához képest. A nagyok közt a nap nyertese a Richter volt, részvényeire 2 százalékkal pénteki záróértékük felett, 34 690 forinton születtek az utolsó kötések. A kisebbik gyógyszergyártó Egis sem szégyenkezhet, papírjai 1,2 százalékkal, 18 000 forintra javítottak. Szépen teljesített a Mol is, amely a zárószakasz felkötését követően 1,05 százalékkal, 18 290 forintra erősödött. Ebben szerepet játszhatott az is, hogy a társaság részvényeire vonatkozó célárát 19 200-ról 21 500 forintra emelte a Goldman Sachs, a semleges ajánlás fenntartása mellett. A Telekom az olajpapírhoz hasonlóan közel 1 százalékkal emelkedett, így 525 forinton búcsúzott.
A mérhető forgalmat felmutató kisebb papírok közül az első A kategóriás irodaház megszerzését bejelentő Appeninn 0,66 százalékkal, 461 forintra drágult. A CIG Pannónia ellenben 5,5 százalékkal, 546 forintra zuhant. A teljesen illikvid részvények közül az Optisoft összesen kilencdarabos forgalom mellett limittel, 3480 forintra ugrott.
