BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fél évtized után ismét fizet a Ford

2011. december 12. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ötéves szünetet követően ismét osztalékot fog fizetni a Ford Motor Co. A második legnagyobb amerikai autógyártó negyedévente 5 centet fizet majd minden részvénye után, a menedzsment szerint ezt a szintet még egy esetleges gazdasági visszaesés idején is tartani tudja a társaság − írta a Reters. Az első kifizetésre jövő márciusban kerül sor, az osztalék éves szinten 760 millió dolláros tételt jelent majd a cégnek. A Ford lépését stresszteszt előzte meg Lewis Booth pénzügyi igazgató elmondása szerint. Ennek során különböző forgatókönyvek alapján a különböző − így például az európai − piacok várható visszaesését modellezték, ennek alapján döntöttek úgy, hogy nehéz helyzetben is tartható lesz az 5 centes szint. A lassulás Európában viszont már egyértelműen érezhető, a harmadik negyedévben a térségben 306 milliós veszteséget termelt az autógyártó, ám az öreg kontinensen nagy riválisa, az Opel-tulaj GM is küszködik. A Ford lépését követően már beindultak a találgatások, hogy állami kimentését és átszervezését követően a tőzsdére 2010 őszén visszatérő GM is fizethet osztalékot, amit a legutóbbi negyedév végi 33 milliárd dolláros készpénzállomány bőven lehetővé tenne.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet