Vételről tartásra rontotta az E-Star részvényeire vonatkozó ajánlását a KBC Securities, míg a célárát ezzel párhuzamosan 14 600 forintról 6060 forintra vágta (ami még így is mintegy 10 százalékkal haladja meg a tegnapi árfolyamot) − áll a brókercég tegnapi elemzésében. A menedzsment profitfigyelmeztetése (Napi Gazdaság, 2011. november 28.) után a KBC elemzője az idei EBITDA-várakozását 55 százalékkal, 6,5 millió forintra, míg 2012-re 42 százalékkal, 12,9 millióra mérsékelte, míg a 2011−2013-as időszak EBITDA-marzsára vonatkozó prognózisát 23-ról 13,5 százalékra vágta. Utóbbit a román beruházások csúszásával, a lengyel projektek alacsonyabb hozzájárulásával, illetve az elmúlt három évhez képest magasabb ELÁBÉ/bevétel hányadossal indokolja az elemzés. A KBC szakembere szerint az euróban denominált hitelek arányának növekedésével a társaság érzékenyebbé válik a devizakockázat terén is, hiszen bevételei elsősorban régiós devizában (forint, lej és zloty) keletkeznek, így ezek esetleges további gyengülése ronthat az eredményességen is.
Kihívást jelent a finanszírozási oldal is, a következő három évben 37,7 millió eurót kell bevonnia a társaságnak, ebből jövőre a meglévő forrásokat figyelembe véve 16,3 millió lehet esedékes. Az elemzés szerint az idei EBITDA-várakozások kétszeri, illetve a 2012-es prognózis vágása miatt a menedzsment hitelessége is csorbát szenvedett, így a DCF modellben 15 százalékos diszkontot érvényesítettek. A 9,4-szeres 2012-re várható EV/EBITDA mutató mellett az E-Star már 34 százalékos prémiummal forog a régiós versenytársakhoz képest, így a bizonytalanságokat figyelembe véve nem tűnik olcsónak a papír. A KBC elemzője szerint azonban ez a felár adott esetben indokolt lehet, mivel a megvágott EBITDA-cél mellett is jövőre csaknem duplázni fog éves összehasonlításban a cég, illetve 2012−2018 között évi ötszázalékos növekedést mutathat.
