BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Derűsen telt a hétfő

2011. december 6. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az új EU-s szerződést szorgalmazó Merkel-−Sarkozy páros fűtötte az optimizmust a piacokon, a BUX szinte egész napos emelkedést követően nyugat-európai társait felülteljesítve, 17 745 ponton zárt, 1,7 százalékos emelkedést követően. A mozgáshoz forgalom viszont alig társult, az idei átlag kétharmadát kitevő, 11,5 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények a pesti parketten. A vezető papírok közül a Mol szerepelt a legjobban, amely vélhetően a horvát választások lezárultát követően, illetve az olajár emelkedése által is megtámogatva 3,3 százalékkal, 18 700 forintra javított. Nem maradt le mögötte sokkal az OTP sem, a bankpapír közel 2,5 százalékot erősödve, 3387 forinton végzett, bár a zárás már a délután ütött 3434 forintos csúcsot követő lecsorgásban érte a jegyzést. A Telekom a tőle megszokott visszafogott mozgást követően 0,4 százalékkal, 522 forintra emelkedett. A Richter annak ellenére esett 0,7 százalékkal, 34 105 forintra, hogy hétfő reggel bejelentette, Oroszországra, a FÁK egyéb tagköztársaságaira és Kínára vonatkozóan is megkapta a méhmióma kezelésére kifejlesztett terméke kizárólagos forgalmazási és értékesítési jogait. Szektortársa, az Egis ellenben − minimális forgalom mellett ugyan − 0,1 százalékkal, 18 700 forintra javított. A kisebb papírok közül a KEG 3 százalékkal, 65 forintra rontott, a BIF-ben 10 százalékos tulajdonrészt szerző FHB viszont 2,1 százalékkal, 484 forintra javított, míg forgalom nélkül szárnyalt limittel az Őrmester és a Kreditjog.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet