Első ízben ismerték el hivatalosan Horvátországban, hogy Hernádi Zsolt gyanúsítottként szerepel Ivo Sanader korrupciós eljárásában. Nyomozás zajlik Horvátországban Hernádi Zsolt, Mol-vezér ellen − jelentette a Reuters horvát ügyészségi forrásokra hivatkozva. Horvátország korábban a magyar hatóságok segítségét kérte Hernádi beidézéséhez, ám ez a kérés elutasításra talált, ezért nem tudták vád alá helyezni − mondta Tamara Laptos ügyész. Hozzátette: a vádemeléshez szükség volna Hernádi meghallgatására is, ugyanakkor az ellene folyó nyomozás továbbra is tart, és ebben a folyamatban Hernádi továbbra is gyanúsítottként szerepel.
Hernádi a volt horvát miniszterelnök, Ivo Sanader ügyében lett vádlott. A vád szerint − amelyet mind a Mol, mind Sanader, mind pedig Hernádi visszautasított a csütörtöki tárgyaláson − 2008-ban Sanader 10 millió euró fejében arról állapodott meg Hernádival, hogy minden szükséges intézkedést megtesz azért, hogy a Mol irányítást szerezzen az INA-ban.
