BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lenullázódott a lelkesedés

2011. szeptember 27. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nyitás bezuhanását még meredek felívelés követte, majd az egész napos oldalazás után csak a zárásra esett vissza a BUX, amely így 0,07 százalékkal, 14 929 pontra rontott. Mindehhez az idei napi átlagnak durván megfelelő 15,3 milliárd forintos forgalom párosult. A mozgáson mindenesetre jól látszott, amint egymásnak feszültek a vevők és az eladók, utóbbiak közt valószínűleg a feltörekvő piaci alapokból távozó vagyon miatt intézményi szereplők is szerepeltek. A vezető papírok közül az OTP lett a nap nyertese, még úgy is, hogy a kora délután tapasztalt 5,7 százalék feletti rallyból zárásra már csak másfél százalékos plusz maradt, ám még ez is 2840 forintos záró árfolyamot jelentett. A Mol ennek felével, 0,73 százalékkal drágult, 14 500 forintra, napi maximumát még 175 forinttal feljebb találta meg.

A másik két blue chip viszont megszenvedte a napot, a Telekom másfél százalékkal esve napi mélypontján, 468 forinton zárt, míg a Richter hasonló sorsra jutott, papírjaira 2 százalékkal előző záróértékük alatt, 29 200 forinton születtek az utolsó kötések. Utóbbi szektortársa, az Egis viszont 14 800 forinton stagnált. A kisebb papírok közül az FHB zárásig tartotta jelentős növekményét, így 5,4 százalékos emelkedéssel, 469 forinton zárt. A számottevő forgalmú részvények közül a Rába 4 százalékkal, 518 forintra javította árfolyamát, a PannErgy viszont csak a zárás felhúzásának köszönhette, hogy csupán 0,15 százalékos mínuszban, 672 forinton zárt.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet