BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kivezetés várhat a Fevitára

2011. szeptember 26. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rendkívüli közgyűlést hívott össze október 10-re a Székesfehérvári Hűtőipari Nyrt. (Fevita), a fő napirendi pont a társaság tőzsdéről történő kivezetésről és zrt.-vé alakulásról szóló döntés lesz. A lépést a társaság 89,78 százalékos tulajdonosa, a C.E.C. Kft. indítványozta. Álláspontja szerint a társaság gazdasági és egyéb érdekeit jobban szolgálja a részvények BÉT-ről történő kivezetése és a működési forma megváltozása − olvasható a Fevita igazgatósági ülésének jegyzőkönyvében. A kivezetéshez vételi ajánlatot kell majd tennie a cégnek, amelyre a tőkepiaci törvény vonatkozó szabályai szerint vagy a féléves forgalommal súlyozott 598 forintos átlagárfolyamon, vagy az 1787 forintos egy részvényre jutó saját tőke értékén kell sort keríteni.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet