Pánikhangulat lett úrrá az európai piacokon, aminek hatására hatalmas, 6 százalékos zuhanással zárt a pesti tőzsde is. A régióban nem mi voltunk a leggyengébb láncszem, az orosz index csaknem 8 százalékot zuhant. A BUX 963 pontot veszített értékéből és 15 153 ponton végzett, a decemberi BUX-határidő 15 302 pontos értéke 996 pontos esést takar. A részvénypiac összforgalma 17 milliárd forint volt, ami ugyancsak mérsékeltnek mondható az esés nagyságához képest. Ez egyrészt arra utal, hogy a hazai befektetők már magasabb árszintek mellett bevásároltak, másrészt kevés a piacon a shortzáró, aki vételeivel megtámasztaná a zuhanást.
A legnagyobb nyomás az OTP papírjain volt. A bankpapír eleve alacsonyan nyitott a tegnapi amerikai zuhanás után, majd kisebb-nagyobb ingadozások következtek 3150 forint körül. Délután érkezett egy újabb eladási hullám, amelynek során előbb tízszázalékos áresés miatti felfüggesztés következett, majd 2926 forintos mélypontig zuhant az árfolyam. Az eladói oldalon főleg külföldiek álltak, a vevők között több volt a hazai szereplő. A záróár 2995 forint lett, az esés méretéhez képest aránylag visszafogott, 11,8 milliárd forintos forgalom mellett.
A Mol 13 800 forint alá is benézett, de itt komolyabb vevők jelentek meg, így végül 14 200 forinton tudott zárni az olajpapír. Ez 3,4 százalékos esés, ami kifejezetten jó teljesítmény az olajár 5 százalékos vagy a szektortárs OMV 8 százalék feletti zuhanásához képest.
Csúnyán elintézték a Richter-papírokat, 30 265 forint lett a záróáruk, ami 7,1 százalékos mínusznak felel meg, egyúttal a fordulatra utaló technikai jelzéseket is letörölte a papír. Egészen biztos, hogy mindez az alacsony likviditás következménye, s nem a befektetők értékítéletét tükrözi, hogy több mint kétszer akkorát esett, mint a Magyar Telekom, amely 3 százalékos mínuszban, 466 forinton zárt.
